KABİN MEMURLUĞU VE KABİN MEMURLUĞU ALIMI

KABİN MEMURLUĞU VE KABİN MEMURLUĞU ALIMI


ENGLISH LIFE İngilizcenizi UÇURUR

Havayollarında kabin memurluğu, pek çok kişinin hayallerini süsleyen prestijli bir meslektir. Öyle ki sırf bu meslek için pek çok fırsattan feragat eden adaylar dahi günümüzde bulunmaktadır. Kabin memurluğu mesleğine ilk adımı atmak isteyenler için önemli bir haberimiz var.

Bundan böyle kabin memurluğu eğitimi ve kabin memurluğu alımı, Türkiye’nin en prestijli ve köklü eğitim kurumu olan Türk Hava Kurumu Üniversitesi tarafından THK deneyimi ve THK kalitesi ile yürütülüyor. THK Üniversitesinden hem pratik hem de teorik kabin memurluğu eğitimi alan adaylarımız İngilizcelerini Callan Method ile öğreniyor, Callan Method ile geliştiriyor. Kabin memurları İngilizcelerini English Life’in gücü ile konuşturuyorlar. ENGLISH LIFE sayesinde kabin memurları çok daha anlaşılır, akıcı ve İngilizceye standart eğitimlere oranla çok daha hakim olacaklar. Kabin memurlarının ENGLISH LIFE’da aldıkları İngilizce eğitimi onların hayallerini süsleyen bu meslekte daha da ilerlemesine olanak tanıyacak.

Deren Koray Yabancoı Dil Kurslarının sunduğu İngilizce eğitimi ve kabin memurluğu ile ilgili diğer detaylar ve sıkça sorulan sorulara da aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

   

 

Kabin Memurluğu Eğitimi Detayları Nedir?

Kabin memurluğu eğitimi 100 saatlik bir programdan oluşmaktadır. Bunun 80 saati online, 20 saati örgün olarak uygulanacaktır. Örgün derslerimiz, çeşitli illerde belirlenen çözüm ortaklarında verilir. Deren Koray Yabancı Dil Kursumuz kabin memurları için gerekli İngilizce eğitimini sağlayan kurumlardır. Kabin memurluğu derslerine %70 devam zorunluluğu bulunmaktadır. Bu yükümlüğü yerine getiremeyen adayların total ücreti iade edilmez ve kayıtları iptal edilir. Eğer aday, dönem sonu yapılan sınavlardan başarısız olursa, adayın bulunduğu ilde veya eğitim verilen diğer illerde sınav açıldığı sürece ekstra bir ücret ödemeden adayın sınava giriş hakkı bulunmaktadır. Online dersler dijital arşive kaydedildiği için, öğrenci takip edemediği ya da kaçırdığı dersleri sonradan izleyebilir ve devamsızlık problemini bu sayede aşabilir.

Kabin Memurluğu için Gereken İngilizce Seviyesi Nedir?

Çoğu havayolu şirketleri, bünyesine alacağı kabin memurunun İngilizce seviyesini Avrupa Dil Pasaportu kriterlerinde B1 seviyesi olarak belirlemektedir. Havayolu şirketleri bu seviyeyi yazılı olduğu kadar düzenlediği sözlü sınavlarla da ölçmektedir. Bu noktada kendisini sözlü olarak ifade edebilen ve bizlerin “Good command of English” olarak nitelediğimiz seviyeye ulaşan her kabin memuru rahatlıkla bu sınavı geçebilir. Callan Method ile hiç İngilizce bilmeyen bir kabin memurunu sadece 154 saat sonunda B1 seviyesine getirme garantisi verebilen tek İngilizce dil okuluyuz. Belirlenen İngilizce seviyesine ulaşan öğrencilerimiz THK’nın vereceği online ve kurum içi mesleki İngilizce eğitimlerine katılacaklardır. Hiç İngilizce bilmeyen bir adayımızı seçecekleri dil eğitimi program yoğunluğuna oranla sadece 3,5 ile 6 ay arası gibi bir sürede İngilizce konuşturma garantisi veriyoruz. Adaylarımız B1 seviyesinde 1689 kelime haznesini 10 İngilizce zamanda akıcı olarak kullanabilmektedirler. Deren Koray Yabancı Dil Kursu olarak Callan Method – ENGLISH LIFE eğitim programlarımızla pek çok kabin memuru adayımızın, havayolu şirketlerinin düzenledikleri “spoken” testinden başarı ile geçtiklerini bildirmek isteriz.

Kabin Memurluğu için Uluslararası Dil Sertifikası

Kabin memuru adaylarımız DEREN KORAY ile 1 adım önde. ENGLISH LIFE, SHGM (Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü) tarafından tanınan uluslararası IELTS Dil Sertifikası vermeye yetkili bir dil okuludur. Havayolu şirketlerinin IK departmanlarına yapılacak başvurularda gururla sunacaklarıIELTS skorları ile rakiplerinin bir adım önünde olacaklar. Bunun için Callan Method Cambridge Preliminary B1 seviyesine ulaşan adaylarımız ENGLISH LIFE İzmir Merkez Dil Okulumuzda her ay düzenlenen IELTS Sınavlarına katılabilirler ve uluslararası geçerli diplomalarını havayolu şirketlerine sunabilirler. Sınav tarihlerimizi www.ingiltereailebirlesim.net web sitemizden ya da merkez ofisimizden öğrenebilir, sosyal medya üzerinden bizleri takip edebilirsiniz.

Kabin Memurluğu Ders Programı ve Verilen Ders Saatleri

Organizasyon ve Sorumluluklar 8 saat
Diksiyon ve Mülakat Teknikleri 10 saat (Örgün)
Kişisel Bakım 6 saat
Yolcu İlişkileri ve Memnuniyeti 4 saat
Çözümün Parçası Olmak 6 saat
Ekip Çalışması 4 saat
Ekip Kaynak Yönetimi 6 saat
Terminoloji 4 saat
İlk yardım 10 saat (Örgün)
Normal Emniyet Kuralları 6 saat
Acil Durum Emniyet Kuralları 4 saat
Tehlikeli Maddeler 6 saat
İkram ve Servis Kuralları 10 saat
Gen. Havaalanı ve Uçuş Güveni 6 saat
Meteoroloji 4 saat
Kalite 2 saat

Online dersler haftada 8 saat yapılmaktadır. Yeterli öğrenci sağlanamayan illerde merkez
olarak bir il belirlenecek ve örgün eğitim hafta sonu (Cumartesi – Pazar) verilip program THK ya da eğitimi veren diğer üniversiteler tarafından tamamlanacaktır.

Kabin memurluğu eğitimi ile ilgili sıkça sorulan sorulara linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kabin memurluğu İngilizce eğitimine başvurmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.