IELTS ve IELTS KURSLARIMIZ

ULUSLARARASI GEÇERLILIK

Ana Hatları ile IELTS:

– İELTS Uluslararası geçerli bir sınav sistemidir. International English Language Testing System’in baş harflerinden oluşmuştur.

– Her yıl dünya çapında 2,7 milyon aday, IELTS sınavına girmektedir.

– Adayların İngilizce iletişim becerilerini çok yönlü ölçmeye dayalı bir sınav sistemidir.

– 4 ana beceri ön plana alınmaktadır: Dinleme – Okuma – Yazma ve Konuşma. Konuşma bölümü bire bir ve yüz yüze yapılmakta ve sınav mentoru ile nasıl bir iletişim içinde bulunduğunuz izlenmektedir.

Hangi IELTS Sizin İçin Uygun?

Akademik Test

– Ulusal ve uluslararası üniversitelere giriş, hazırlık atlama ve sınıflandırma için

– Profesyonel iş yaşamınız için (Maaş zammı – terfi ve kalifikasyon)

– Göçmenlik, aile birleşim ve vize işlemleri için

Genel Test

– Profesyonel iş yaşamınız için (Maaş zammı – terfi ve kalifikasyon)

– Ulusal ve uluslararası üniversitelere giriş, hazırlık atlama ve sınıflandırma için

– Göçmenlik, aile birleşim ve vize işlemleri için

Deren Koray Yabancı Dil Kursları ile IELTS Sınavına Hazırlanın

– Size en yakın Deren Koray Yabancı Dil Kursuna başvurun

– Sizler için hazırladığımız düzey belirleme sınavlarına katılın

– Danışmanlarımızla beraber sizlere özel stratejik eğitim planını inceleyin

– Deren Koray Yabancı Dil Kurslarından IELTS eğitimini alın. Bu eğitimi ister QuadProTech sistemi ile, ister Callan Method ile kurslarımızdan alabilirsiniz

– Size en yakın test merkezini İzmir, İstanbul ve Ankara’dan bulun. Bu konuda sizlere yardımcı olmaya hazırız.

– IELTS Essential paketini web sitesinden indirin. Bu paketin içinde IELTS soruların çözüm teknikleri ve ipuçları, IELTS hazırlık kontrol listesi bulunmaktadır

– Test formatı, ölçme ve değerlendirme kriterleri ile ilgili bilgileri inceleyin

– Örnek soru ve çözüm tekniklerini yakından inceleyin

– Dilerseniz IELTS’i kabul eden dünya üniversiteleri ve diğer eğitim kurumların listesini inceleyebilirsiniz

– IELTS testine katılın

– Sınava girdiğiniz günden 13 iş günü sonrasında skorunuzu öğrenebilirsiniz. Bunun içinhttps://resuts.ielts.org adresine bağlanabilirsiniz

– Adaylar, sınav skoru açıklanmadan önce öneri ve şikayetlerinizi bizzat bildirme hakkına sahiptir. Sınav skoru açıklandıktan sonra adayların böyle bir hakkı bulunmamaktadır

– IELTS test skorunuz 2 yıl süre ile geçerlidir.

– IELTS Sınav format ve dokümanları ile ilgili bilgi almak ve diğer materyalleri bilgisayarınıza indirerek IELTS sınavlarına hazırlanmak isterseniz, IELTS sınav dokümantasyon sayfamıza ulaşabilirsiniz. Sayfaya ulaşmak için tıklayınız.

izmirdeki ingilizce ielts kursları içinde çeyrek zamanda İngilizce konuşma ve ielts eğitimi veren dünyaca ünlü quadpro tech metodu ile ielts İngilizce derslerimizde fark yaratıyoruz.


IELTS Sınavında Dikkat Etmeniz Gereken Önemli Konular

Tüm adayların IELTS Sınavına girmeden önce sınav yönetmelik ve kuralları ile ilgili tüm detayları bilmeleri son derece önemlidir. Aksi takdirde verilen ücretin yanması ve sınavın geçersiz sayılması gibi çeşitli sıkıntılılar gündeme gelmektedir.

IELTS Sınavı Öncesinde Ve Sırasında Uymanız Gereken Kurallar:

– IELTS ana sınavın ve konuşma sınavının yapılacağı gün kayıt yaptırmak için geçerli bir pasaport ya da nüfus cüzdanınızı yanınızda bulunduğundan emin olunuz. Pasaportunuz ya da nüfus cüzdanınızın üzerinde pasaport ya da TC kimlik numaranız, imzanız, doğum tarihiniz ve fotoğrafınız mutlaka bulunmalıdır.

– Sınava gireceğiniz masanın üzerinde yalnızca pasaportunuz ya da nüfus cüzdanınız ve Sınav Merkezi tarafından tedarik edilecek olan kurşun/tükenmez kalem ve bir silgi bulundurabilirsiniz.

– Cep telefonunuzun, tablet bilgisayarınızın, diğer taşınabilir iletişim cihazlarınızın ve yanınızdaki diğer tüm elektronik cihazların kapatı olduğunu ve sınavın yapılacağı odanın dışında bırakıldığından (tercihen evinizde ya da arabanızda) emin olunuz.

– Cep telefonunu/çağrı cihazını kapatmayan ya da bu cihazları yanında bulunduranlar, diskalifiye edilecek ve sınav salonunu terk etmeleri istenecektir.

– Sınav günü fiziksel koşullarınızı ve dolayısı ile performansınızı herhangi bir şekilde engelleyecek gibiyse, hemen Denetmene ya da Sınav Gözetmenine haber veriniz.

IELTS Sınav İptaline Neden Olan ve Yapılmaması Gereken Davranışlar:

– Bir başkasının yerine sınava girmek ya da bir başkasından sizin yerinize sınava girmesini istemek.

– Kopya çekmek ya da çekmeye niyetlenmek, başka bir adayın çalışmasını kopyalamak ya da sınavın yapılmasına engel olmak.

– Sınav sırasında sözlük, elektronik iletişim cihazları, imla kılavuzu, elektronik ses kayıt cihazı ya da cep telefonu kullanmak. Bu cihazları kullanan adaylar uyarılmadan derhal sınavdan diskalifiye edilecek ve sınav salonunu terk etmeleri istenecektir.

– Sınav başladıktan sonra diğer adaylarla konuşmak veya onları rahatsız etmek.

– Sınavın yapıldığı odada sigara içmek ya da yiyecek tüketmek.

– Sınavın herhangi bir bölümünü herhangi bir biçimde / optik, dijital ya da analog cihazlar  kullanarak çoğaltmaya çalışmak. Bunu yapan adayların sınav sonuçları verilmeyeceği gibi haklarında yasal işlem uygulanacaktır.

– Sınav materyallerini, sınavın yapıldığı salondan çıkartmak. Bu materyallere, sınav kâğıtları, Konuşma Sınavı kartları, yanıt ya da çalışma kâğıtları da dâhildir ancak ceza şartları bunlarla sınırlı değildir.