Aylık Geri Ödeme

Eğer öğrenci bütün bu ödeme planlarını yine de karmaşık buluyorsa, İngilizce dil okulu peşin olarak aldığı aylık taksitten öğrencinin işlemediği paragraf sayısı kadar geri ödemeyi öğrenciye yapabilir. Örneğin, bir öğrenci bir ayda 12 ders almışsa ve her ders 5 paragraf erişeceği öğrenciye garanti edilmişse (ki bu toplam 60 paragraf eder) buna rağmen sadece 50. paragrafa erişilmişse, eksik kalan 10 paragrafa karşılık gelen 2 ders öğrenciye iade edilir.

Öğrenci arzu ederse para iadesi yerine bir sonraki ödemede 12 ders yerine 10 derslik bir ödeme de yapabilir. Bu öğrenci ile okul arasındaki anlaşmaya bağlı bir durumdur.

Bu yöntem, öğrenciyi standart okullara oranla dörtte bir zamanda İngilizce öğrettiğine ikna etmek için kullanılan en etkileyici yoldur. Bu yöntem, öğrenciye her ay bunun kanıtlamanın ve güven tazelemenin en çarpıcı yoludur. Eğer okul verdiği sözler üzerinde durmasaydı, vermesi gereken yüzlerce bedava dersten dolayı iflas etmiş olurdu ve 27 ülkede kullanılan bu metod bu denli popüler olamazdı.