Callan Metod Bunun Üstesinden Gelir

Callan Method Organisation’ın Callan metodu yaratmasının nedenlerinden biri de yukarıda bahsedilen probleme bir çare bulmak istemesidir. Callan metod yazılı olduğu için, herhangi biri birkaç gün içerisinde metodu özümseyebilir. Callan Metod öğretmenleri sahip oldukları diploma, sertifikala veya başarı derecesinden çok aday öğretmedeki doğal yeteneklere göre seçilir. Bizde öğretmen seçimi aynı zamanda bir aktörün seçimine benzer. Hamlet’i oynayacak bir aktör İngilizce bölümünden mezun olmuş veya üniversitede Shakespeare eserleri üzerinde uzmanlaşmış bir kişiden değil, rol yapma gücüne ve oyun yeteneğine sahip bir kişiden seçilir öyle değil mi?

Bir Callan öğretmeni dinamik kişiliğine, güçlü ses yapısına, usta mimiklere, standart bir İngiliz aksanına ve her şeyden önemlisi, bir aktörde olduğu gibi, dinleyenlerin (öğrencilerin) dikkatini toplamasını onlara hitap etmesini iyi bilen bir kişi oluşuna göre diğer adayların arasından seçilir. Bu gibi nitelikler üniversitede kazanılmaz, kişinin doğasında ve karakterinde bulunur.

Bu bilgileri okuyarak derslerde tiyatral bir eğitim verdiğimizi düşünmemelisiniz. Metodun doğası gereği sizleri derste aktif, dinamik, her an yanıt vermeye hazır, ilginizin dağılmasına fırsat vermeyen, sınıfa ve metoda son derece hakim, anında hatalarınızı düzelten, sizlere sevgi ve saygı duyduğu kadar sizler üzerinde iyi bir otorite kuran, kelimenin anlamını sözlüğe bakmanıza izin vermeden gerektiğinde mimik ve hareketlerle size anlatan öğretmenlerden bu metodu alacaksınız. O nedenle Deren Koray Yabancı Dil Kursları öğretmen kadrosu, bir çok aday içinden seçilmiş ve Metodun tüm gerekliliklerini eksiksiz yerine getirebilen yabancı öğretmenlerden oluşmuştur.