Callan Metod Dünya Üzerindeki Bütün Öğretmenler ve Her Çeşit Öğrenci İçin Uygundur

Callan dünyanın her yerinde metod eğitimi alan öğretmenler tarafından öğrencisini her türlü sınava hazırlamaya uygun bir metoddur. Los Angeles’ta, Amerikalı bir öğretmen tarafından göçmenlere ya da Calcutta’da, Hindistanlı bir öğretmen tarafından Hindu okul öğrencilerine uygulanabilir ancak bizlerin Deren Koray Yabancı Dil Kursları olarak tercihi tamamen anadili İngilizce olan öğretmenlerle bu eşsiz metodu uygulamaktır. Cambridge Advanced seviyesine kadar 4.400 kelimenin 39’u Amerikan İngilizcesinde İngiliz İngilizcesinden farklı şekilde kullanılmaktadır ve sadece 7 yazılım farklılığı vardır.

Her ne kadar metod İngiliz İngilizcesini kullanmışsa da bu sadece bir ölçü olabilir. Amerikan İngilizcesiyle eğitim görmüş ya da Avustralya aksanıyla konuşan bir öğretmenden ders almış öğrenci dünyanın neresine giderse gitsin herhangi bir zorlukla karşılaşmaz. Bu tür bir problem, sadece öğretmenin etkin bölgesel bir aksana sahip olduğu zaman gündeme gelebilir. (Yorkshire, Somerset, Texas, Brooklyn etc.) gibi.

Cambridge Sınavları Callan Metodu diğer metotlarla karşılaştırmak için iyi bir ölçüdür. Doğal olarak her ülkenin kendi dil sınavları vardır. (İngiltere IELTS, Amerika TOEFL, Türkiye KPDS, The Michigan University Exams in America gibi). Callan Metod bütün bu sınavlara hazırlanmak için de uygun bir sistemdir. Çünkü Callan Metod bu sınavlarda geçerli olan İngilizceyi öğretir. Callan öğrencisi için sınav içeriği çok da önemli değildir. İngilizcenin temeli zaten genelde aynıdır. Öğrenci ilgili sınavı alabilecek bilgi seviyesine ulaştığında, hangi sınavı alacaksa o sınavın geçmiş sorularına çalışması sınavdan geçmesi için yeterli olacaktır.

Paund, mil, yard ve İngiliz yer isimleri gibi referanslar kolaylıkla o ülkenin ölçü birimleri ya da yer isimleriyle değiştirilebilir. Bizler de metodumuzda ülkesel ölçülerimizi kolay anlayabilmeniz için değiştiriyoruz.