The Callan Method İngilizceyi Normalin 1/4 Zamanda Öğretir.

Callan Metod 350 saatlik hepimizin bildiği standart kurslar yerine, Cambridge Preliminary sınavına sadece 80 saatte (Türkiye koşullarında bunun 100 saat olduğunu savunuyoruz), Cambridge First Certificate sınavına da sadece 160 saatte öğrencilerini hazırlıyor.

Callan Metodunu uygulayan özel okullar öğrencilerine yazılı bir garanti belgesi verebilmektedirler. Bu belgede belirtilen zamanda Cambridge, devlet okulları ya da üniversite sınavlarında başarılı olamayan öğrencilere başarılı olana kadar ücretsiz ders verileceği garanti edilir. Genel başarı oranının %70 olduğu bu sınavlarda Callan Metodu kullanan okullara bakacak olursak başarı oranının %95 olduğunu görürüz.

Callan Metodu kullanan okullar (Deren Koray Yabancı Dil Kursları) öğrencilerine kayıt olmadan önce deneme dersleri verebilmekte ve metodun iddialarına şüpheyle bakanlara sonuç aldıkça ödeme yapma imkanı sunmaktadırlar. Metod İngilizce öğrenmek isteyen herkese mükemmel bir sonucu garanti eder. Ev ödevi gerektirmez, uygulanışı kolay, ilginç ve zevklidir. Dersi derste öğretir.

Her yaşta öğrenciye, her öğrenim amacına uygundur. Asetat tahta, yardımcı kitaplar gibi hiç bir kurs materyali gerektirmez. Özel okul, işyeri, devlet okulları ya da üniversitelerde, her tür sınıfta rahatça uygulanabilir. Öğrenciler, metodu ”kendi kendine öğren” yöntemiyle aralarında pratik yaparak birbirlerine öğretebilirler. Metod, daha önce “Callan Metod” eğitimi almış anadili İngilizce olan öğretmenler tarafından hem Londra’daki okulumuzda hem de İzmir’deki kursumuzda verilmektedir.