İngilizce Kurs Fiyatlarının Karşılaştırılması

Deren Koray Yabancı Dil Kursları – ENGLISH LIFE – Callan Method İngilizce dil kursumuzun ücret, fiyat ve program skalasını incelemek için sol menüde yer alan Program ve Ücretler menüsünü inceleyebilirsiniz. Dil okullarımız standart metodlara kıyasla 1/4 zamanda İngilizce eğitimi verdiği için İngilizce kurs fiyatlarımız da aynı oranda düşük kalmaktadır. Bir de İngilizce eğitim veren kurslar ya da dil okulları arasında kararsız kaldıysanız, aşağıdaki yazımızı okumanızda yarar görüyoruz.

Bir öğrenci bulunduğu şehirdeki okulların fiyatlarını, farklı ücretlerini kıyaslarken, okullara saat başı ne kadar ödeyeceğini öncelikle saptamalıdır. Dikkat edilirse pek çok okul fiyatları aylık olarak belirler. Ders sistemleri hakkında araştırma yaptığınızda bir okul haftada 55 dakikalık 4 ders önerirken, bir diğer okul haftada 45 dakikalık 3 ders vermeyi taahhüt edebilir. Bu tip iki okulda ders fiyatlarının aynı olduğunu varsayarsak, saat başı hesaplama yapıldığında biri diğerine göre %60 daha pahalıya geldiğini göreceksiniz. Bakınız bu nokta çok önemlidir. Bu nedenle aylık ödemelere bakmak yerine satın alacağınız saatin maliyetini hesaplamanız sizler için çok daha mantıklı olacaktır. Bu hesaplamayı yaparken unutmamanız gereken bir kriter daha vardır ki o da ödediğiniz saat sonunda hangi seviyeye ulaşacağınız bilgisidir. Öyle ya, bu İngilizce kurs size ne verecek. 

– Sizi hangi uluslararası seviyeye ne kadar zamanda ulaştıracak?

– Kur sonunda sizlere ne gibi kazanımlar sunacak? 

– Ödediğiniz fiyat sonrasında alacağınız eğitim tam olarak nedir? 

– Kaç tense, kaç İngilizce kelime öğreneceksiniz? 

– Nasıl bir yöntem / metodla eğitim alacaksınız?

– Kayıt olmadan önce derslerden birine katılmanıza izin veriliyor mu?

– Olası bir başarısızlık durumunda tekrar edeceğiniz kur için yeniden ödeme yapmanız isteniyor mu?

– Yoksa ucuz kurs kisvesi altında daha kaç ay para ödemeniz sizden bekleniyor? 

– Gerçekten bulunduğunuz seviyedeki bir sınıfa mı, yoksa alt seviyedeki sınıflara mı yerleştirildiniz / yerleştirileceksiniz? 

– Bu alt sınıf için ekstra bir bedel alınacak mı?

– En önemlisi: Sizlere bir garanti veriliyor mu?

Bu sorulara net yanıt aldığınız kurslara ödeme yapmanız sizin yararınızadır. Aksi takdirde paranız ve daha da önemlisi zamanınız boşa gidecektir.

Callan Metod’un uyguladığı aylık peşin ödeme kriteri bu tarz bir karşılaştırma için iyi bir baz oluşturmaktadır. Ancak bu karşılaştırmayı yaparken aynı sistemi uygulayan okullar arasında bir kıyaslama yapılması uygun olacaktır.

Callan Metod’u uygulayan okulların belirlediği fiyatlar normal okulların belirlediği fiyatların iki katı olsa bile, Callan Metodla İngilizce eğitimi diğer okullara oranla 1/4 zamanda verildiği için, öğrenim süresince ödenen toplam bedel yine yarı fiyatına denk gelecektir.

Son olarak İzmir’de İngilizce kurs fiyatlarını araştıran İngilizce kurs aday öğrencilerimize bir tavsiyemiz de, İngilizce eğitimi almayı düşündükleri İngilizce dil okullarına deneme amacıyla İngilizce derslerine misafir olarak katılıp katılamayacaklarını sormalarıdır. Unutmayın, İngilizce eğitim kalitesi ve İngilizce eğitim kadrosuna güvenen bir İngilizce dil okulu, aynı zamanda kapılarını sonuna kadar açan bir kurumdur. Biz bu noktada kursiyerlerimizi kayıt olmadan önce dil okulumuzda ağırlıyor ve özgür bir ortamda seçim yapmalarını sağlıyoruz.