Patent Ücreti

Televizyon, araba, bilgisayar gibi gereksinimler satın aldığınızda üretimi oluşturan diğer parça üreticileri için de ayrıca bir patent fiyatı ödenir. Bizde de öğrenci, öğretmenler veya okul için gerekli olan patent fiyatı kitaplarımızın ücretine dahil edilmiştir.

Callan Metodun başarısı sadece İngilizce eğitim kitaplarından kaynaklanmamaktadır. Metodun teknik gücü ve öğretme kapasitesi bu başarıyı perçinler. Dikkat edilirse kitaplar dersin sadece 10-15 dakikasında kullanılır, geri kalan zamanda tamamen metodun teknikleri ön plandadır. Öğrencinin ödediği paranın bir miktarı kitap yazarı telif hakkı ve metod kurucularının patenti için ödenmektedir. Çünkü eğitim alacağınız Metodun geliştirilmesi yaklaşık 15 yılı aşkın bir süreyi almıştır ve halen teknolojiye ve güncel olaylara paralel olarak geliştirilmektedir.

Bütün bunları kabul eden öğrencilerimiz yine de patent veya telif hakkı ücretlerinin okul tarafından ödenmesi gerektiğini düşünebilir. Callan Metod Organization, Metodu kullanan okulların bu ücreti ödemesi için girişimde bulunmuşsa da tüm dünya çapında bunu kontrol etmek mümkün olamayacağı için bu ekstra ücretlerin bir kısmını kitap ücretlerine ekleyerek ödenecek toplam miktarı düşürmüştür.

Öğrenci bunları düşünerek kendini yormamalıdır. Çünkü okulumuzdan ne satın alırsa alsın, ödediği ücrete kargo ve paketleme ücreti gibi diğer giderlerin hepsi dahildir.

Eğer Callan Method Organisation kitaplar için öğrenciler yerine okullardan para talep edecek olsaydı okul, diğer ticari işlerde olduğu gibi otomatik olarak fiyatlarını artırma yolunu seçerdi. Öğrenci böylelikle daha önce sözü edilen 4 pence’lik saat başına ödediği ücretin artacağını da göz önünde bulundurmalıdır.

Okulun kitapları hakkında öğrenciler tarafından gelebilecek şikayetleri önlemek amacıyla okul, kitapları öğrencilerin de memnun olduğu şekilde yarı fiyatına satmaktadır. Ücretin yarısı ise öğrenciye zarar vermeksizin ödediği İngilizce kurs ücretine ilave edilir.