Savunduğumuz Gerçeklerin Bir Listesini Verecek Olursak

Şimdiye kadar Callan Method kitabında söz ettiğimiz konuların bir listesi olarak, Callan Metod İngilizceyi normalin dörtte biri zamanda öğretiyor diyor ve söylenenleri aşağıdaki biçimde özetliyoruz:

1. Cambridge’in verdiği rakamlar: Cambridge Üniversitesi’ne göre ortalama bir öğrenci 350 saat alarak Preliminary seviyesine ulaşmaktadır. Callan Metod öğrenciyi normal şartlarda 80 saatte hazırlıyor ancak bizler bu rakamın Türkiye koşullarında minimum 100 ortalama 154 saat olduğunu savunuyoruz. Çünkü ülkemiz batı Avrupa dili değil, Ural Altay dilini konuşmaktadır.

2. Garanti ve ücretsiz dersler: Callan Metodu kullanan tüm okullar Cambridge sınavlarına hazırlanan ve bu sınava girecek olan her öğrencisine yazılı bir garanti verir. Öğrenci önceden saptanan sayıda dersten sonra Cambridge Sınavlarını başaramazsa geçene kadar ücretsiz ders verir.

3. % 95 Başan oranı: İngiltere’de Cambridge sınavlarına giren öğrencilerin ortalama başarı oranları %70 olduğu halde, bu sınavlara giren Callan öğrencisinin başarı oranı % 95’tir. Uluslararası geçerliliğe ve akreditasyona sahip Cambridge sınavlarına hazırlanmak için ülkemizde Callan Metod en ideal metoddur. Bu metodu aynı zamanda İngilizcenin konuşulduğu TOEFL ve IELTS kurslarımız da kullanıyoruz.

4. Kanunen doğruluk: İngiltere’de (ve çoğu ülkede olduğu gibi) yanlış bilgilerin yayınlanması aslı olmayan bir beyanatta bulunmak ya da asılsız garantilerin verilmesi kanunlara aykırıdır.

5. Kötü bir şöhret iflasa yol açar: Callan Metodu kullanan bir okul garantisinin doğruluğunu ispatlayamamış olsaydı okulun prestiji sarsılır, ve ticari hayatı doğal olarak çok kısa sürerdi. Okulun beyan ettiği legal garantinin bir gereği olarak vermek zorunda olduğu ücretsiz ders ve sabit giderler de okulu iflasa götürürdü. Böyle bir kaygısı olmadığı için Callan Metod dünyanın en yaygın ve popüler İngilizce dil eğitim metodudur.

6. Sonuçta ödeme: Biz metodumuza güveniyoruz. Bu nedenle öğrencilerimizden kurs ücretini peşin ödeme almak yerine kitaptaki her bir basamağın sonunda ödeme yapabileceklerini rahatlıkla savunuyoruz. Ödemeleri uzun taksitlere yayıyor ve madden zorlanmadan ödemelerini sağlıyoruz.

7. Yüksek başarı oranı: Callan Metod hızlı ve kolay olduğu için, tüm dünyada metodu kullanan okullar standart okullara oranla çok daha fazla öğrenciyi Cambridge Sınavlarına yerleştirir.

8. Gerçekçi olmalıyız: Metodu kullanan okullar sabit mekanlarda eğitim veren kurumlardır, dolayısı ile kursiyerleriyle her an karşı karşıya gelebilecek konumdadır. İngiltere’de bulunan merkezimizin sık sık verdiği örnek gibi burada her an yer değiştiren ve müşteriyi aldatmaya son derece elverişli olan köşebaşı satıcıları gibi bir ticari olay söz konusu değildir. Callan kurumları müşterilerine, paralarını ödemeden önce devamlı ve iyi kalitede bir hizmet vermeyi garanti etmekle yükümlüdür.

9. Peki Nasıl iyi sonuçlar alıyoruz?: Callan Metodla öğrenim, öğrenciye sınıf içinde diğer okulların öğrencilerine oranla dört kez daha fazla dinleme ve konuşma şansı sağladığı için, öğrencinin İngilizce konuşması da dört kez daha hızlı gerçekleşir. Bunu her türlü istatistiki veriyle ispatlayabilecek geniş ve zengin bir arşive sahibiz ve iddialıyız.

10. Diğer okullara sorun: Callan Metodun verilerine inanmıyor olabilirsiniz. Bunun için sizleri araştırmaya davet ediyoruz. Londra’da ya da dünya üzerinde eğitim veren diğer okullara sorabilirsiniz. Cambridge Preliminary veya First Certificate Sınavlarına kaç saatte öğrenciyi hazırlıyorlar? Öğrenciye ne tür bir garanti veriyorlar? Araştırın lütfen. Bunun için interneti ve arama motorlarını rahatlıkla kullanabilirsiniz.