YDS Kursu İzmir

YDS Kurs Hazırlık Program ve YDS Kurs Fiyatları:

ÖSYM’den son dakika manevrası adayların tam 1 ayına mal oldu. Yapılan son güncelleme ile 6 Kasım’da yapılması gereken Sonbahar YDS sınavı 1 Eylül 2013’e alındı. Son yapılan YDS sınavının adaylar tarafından “ağır” olarak nitelenmesi de üzerine eklenince adayların bundan sonra mutlak başarı için YDS’ye çok daha verimli ve disiplinli hazırlanması gerekiyor. Deren Koray Yabancı Dil Kursları bu durumda üzerine düşeni yapıyor ve güncellenmiş YDS müfredatını uzman YDS kadrosu ile Intermediate (B1) seviyesine ulaşmış tüm öğrencileri bu yaz YDS hazırlık programına kaydediyor. B1 seviyesine ulaşmamış öğrencilerine de 1/4 zamanda hızlı İngilizce programı ile A1 seviyesinden B1 seviyesine (Cambridge Preliminary Level) sadece 3 ayda garantili ulaştırıyor. Ayrıntılı bilgi ve ücretsiz seviye belirleme sınavı için 02324411111 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

YDS Kursu Hazırlık Programı :

Kurumumuzda düzenli bir sistem ve disiplin çerçevesinde Garantili YDS Puan ve Standart YDS Programlarımız uygulanmaktadır. YDS kurs tarih ve YDS kurs ücretleri için www.izmirdeydskurslari.com adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

YDS ile İlgili Diğer Haberler

ÖSYM tarihi ve radikal bir karar alarak KPDS ve ÜDS sınavlarını kaldırdığını açıkladı. ÖSYM’den yapılan basın açıklamasında bundan sonra yabancı dil seviye belirleme sınavları KPDS ve ÜDS olarak ayrı ayrı değil YDS adı altında yılda sadece 2 defa yapılacak tek bir sınav formatında toplanmasına karar verildi. YDS puan kriterleri eski KPDS ve ÜDS skorlarıyla senkronize olacak. Son açıklamalara göre 2013 yılı için sınav KPDS ve ÜDS benzeri olacak (Örnek YDS test içintıklayınız) ancak 2014’ten itibaren şıkların resim ve sözel olmak üzere değişmeli ve elektronik bir sistemde yapılacağı bildirildi.

ÖSYM’ye Göre Yeni YDS Sisteminde:

1- Sınavlar yılda sadece 2 defa yapılıyor.

2- Sınavların yapıldığı iller aynen kalıyor, şimdilik yeni şehirlerde yeni sınav merkezleri planlanmıyor.

3- İlk sınav 7 Nisan 2013’de, ikinci sınav s6 Kasım 2013’de yapılacak.

4- Yeni sistem çoktan seçmeli soru seçenekleri dışında elektronik ortamda sınav opsiyonuna da yeşil ışık yakıyor. Bu durum YDS’nin bizlere TOEFL – IELTS tarzı bir sınav formatında da olabileceği konusunda ipucu veriyor. Bize göre içeriğinde mutlaka “konuşma” bölümü de bulunmalı. Çünkü yüksek KPDS ve ÜDS skoru alan bir adayın İngilizce konuşma konusunda ne kadar çok zorlandığına hep şahit oluyoruz.

5- 2013 yılı itibarı ile yine ÖSYM tarafından yapılacak KPSS, TUS, DUS sınavlarına katılacak adaylar da dahil, yüksek öğretim, kamu ve özel kuruluşların yabancı dil seviye belirleme kriterlei için KPDS ve ÜDS sınavına girecek adayların 7 Nisan 2013 tarihinde yapılacak ilk YDS sınavına girmeleri tavsiye ediliyor.

6- KPDS’de olduğu gibi İngilizce, Almanca, Fransızca, Arapça ve Rusça sınavın uygulanacağı diller arasında yer alıyor ve yılda 2 defa yapılıyor. Diğer diller için bu hak sadece yılda sadece 1 defa tanınıyor.

Güncellenmiş yeni YDS İngilizce eğitim programlarımızda tüm öğrencilerimizi görmeyi arzu ediyoruz.

Deren Koray Yabancı Dil Kursları